Nálunk olyan, hogy átlagos hétköznap, nem létezik. Mindegyik egy kicsit más, mindnek megvannak a maga különlegességei. Egy nap is olyan sokféle lehet. Egyik percben még mesét nézünk, a következőben már az udvaron futkározunk. Egyszer nevetünk, aztán sírunk. Kiakadunk, nehéz, de utána jön egy mosoly, egy apró szeretethullám és minden kivirul.
A legjobban azokat a pillanatokat szeretem, mikor minőségi időt töltünk együtt a lányommal. Persze mindig együtt vagyunk, de van, hogy úgy érzem, inkább csak egymás mellett. Ez természetesen az én hibám, hisz önző vagyok, és szeretek néha magammal foglalkozni, azokat a dolgokat csinálni, amik engem érdekelnek. Ilyenkor van az, hogy hagyom J-nek, tegye, amihez kedve van, és én is begubózok, olvasok, utánajárok valaminek vagy rajzolgatok, stb. Így egyszerűbb, mert mindenki azt teheti, amit szeret. De nem feltétlenül jobb.
Mivel szoktunk mi közösen is mókázni. Kergetőzünk, építünk valamit, labdázunk vagy sétálunk egy nagyot. Elmegyünk közösen sétálni, takarítunk, főzünk, megetetjük az állatokat, mesét olvasunk egymásnak. Ha írok valamit a filofaxomba, ő is előveheti a saját kis füzetét, és a saját rózsaszín tollával teliírja, vagy rajzol bele. Utána megmutatjuk egymásnak, mit alkottunk.
Ha a pillanatban élek, és arra figyelek, ami épp történik, megtapasztalhatom, mennyire csodás is a lányom. Milyen okos, mekkora fantáziája van. Csodás vele nevetgélni, részt venni a játékaiban. És milyen jókat tud mondani! Sokszor csak ámulok rajta, mennyit tud már a világról, és a saját világa is mekkorára nőtt. Szükségem van néha azokra az időkre, amikor ő leül a mese előtt, és foglalkozhatok kicsit azzal, amit szeretnék. Tényleg szükségem van rá, különben úgy érezném, hogy csak Anya vagyok, és közben eltűntem Én. De aztán, ha megkaptam, sokkal fantasztikusabb az a tevékenység amit közösen csinálunk, és közben beszélgetünk. Tanítok neki valamit, ő is mutat nekem olyat, amit nélküle talán észre se vennék. Teljesen feltölt ez a közös idő, és este, mikor ágyba bújunk, én mosolygok, és örömmel gondolom végig, mi mindent csináltunk aznap. Mennyire csodálatos, hogy ő van nekem, és a világ összes saját idejéért nem adnám azt, hogy vele lehetek. <3
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése